Zabudowy plandekowe – doskonałe rozwiązanie dla każdej altany ogrodowej

Od kilku lat zauważamy w polskich ogrodach coraz więcej altan. Są one nie tylko praktycznym miejscem do miłego spędzenia czasu, ale również elementem dekoracyjnym. Producenci drewnianych altan wkładają duży wysiłek, aby ich produkty były estetyczne, nowoczesne i aby mogły trafić w gust nawet najbardziej wymagających klientów. I jak każdy może zauważyć, altany stoją w wielu ogrodach, co oznacza, że cieszą się niesłabnącą popularnością. Wiele rodzin korzysta z nich spędzając wspólnie czas, ciesząc się przy okazji przyjemną, letnią pogodą. Ale co zrobić, kiedy pogoda dopisze trochę mniej, a jest już zaplanowane spotkanie z przyjaciółki? Co zrobić, aby mimo deszczu czy silnego wiatru lub chłodu nadal cieszyć się i korzystać z altany? W takich sytuacjach z pomocą przychodzą zabudowy altan.

 

Zabudowy altan – jakie wybrać

Jednym z powszechnie stosowanych sposobów zabezpieczenia altany jest zabudowa z plandeki. Jest to bardzo estetyczne i niezwykle trwałe rozwiązanie. Solidnie wykonana zabudowa altany posłuży przez wiele lat. Na rynku można znaleźć firmy, które zajmują się produkcją profesjonalnych plandek altankowych. Plandeki takie bardzo często posiadają foliowe okna, dzięki czemu wpuszczają do środka dużo światła, do tego doskonale zabezpieczają użytkowników przed niekorzystną pogodą, jak i zabezpieczają samą altanę przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych – zwłaszcza zimą.

 

Jakie zabudowy plandekowe wybrać

Bez wątpienia najtrwalsze będą zabudowy z grubych solidnych materiałów. Warto zwrócić uwagę na PCV 650 g / m2 lub PCV 900 g / m2. Plandeki z tych tkanin cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na wytrzymałość i odporność na działanie czynników pogodowych, Są to nieprzemakalne tkaniny, odporne na działanie pleśni oraz promieniowania UV. Ich niewątpliwym atutem jest wielosezonowość. Ponadto na upalne dni plandeki można zdjąć z altanki lub podwinąć do góry i dzięki temu cieszyć się piękną pogodą. Wszyscy użytkownicy tego typu zabezpieczeń są bardzo zadowoleni, a pytani czy raz jeszcze zdecydowaliby się na takie rozwiązanie, zgodnie przyznają, że tak. Bez wątpienia jedną z firm, która wykonuje solidne zabudowy altan z plandeki jest normapol.pl – oferuje szybki termin realizacji oraz konkurencyjne ceny.