Gdzie mają zastosowanie węże uniwersalne?

Węże uniwersalne są rodzajem węży, które pozwalają na przelewanie nie tylko lekkich cieczy, powietrza czy gazów, ale również niektórych chemikaliów czy alkoholi. Jak są zbudowane i co sprawia, że mają taką szeroką gamę zastosowań? Jakie są ich zalety, a na co należy uważać decydując się na zakup tego rodzaju węża? Gdzie można kupić węże uniwersalne wysokiej jakości?

 

Zalety stosowania węży uniwersalnych

 

Węże uniwersalne pozwalają na transport cieczy, powietrza oraz gazów. Niektóre z nich są transparentne, co daje możliwość wizualnej kontroli przesyłu produktów. Ich podstawową zaletą jest ich elastyczność. Stworzone z polichlorku winylu czy gumy, posiadają odpowiednie wzmocnienia, które zwiększają ich wytrzymałość i uniemożliwiają ich zbyt mocne zaginanie. W zależności od średnicy, są w stanie transportować substancje pod odpowiednim ciśnieniem, być wytrzymałe i pracować niezależnie od warunków pogodowych. Mogą również transportować ciecze o różnych temperaturach, zarówno ujemnych, jak i dodatnich. Należy pamiętać, że w przypadku węży uniwersalnych stworzonych z PCV, dobierając odpowiedni wąż konieczne jest uwzględnienie spadków ciśnienia, które występują przy przesyłaniu substancji o wyższej temperaturze.

 

Zastosowanie węży w różnych gałęziach gospodarki

 

Węże uniwersalne znalazły swoje miejsce w wielu gałęziach gospodarki. W rolnictwie mogą pomagać w przelewaniu środków ochrony roślin. W przemyśle kosmetycznym czy medycynie są ważnym elementem maszyn doprowadzających gazy czy wodę do urządzeń. W gospodarstwach domowych są wykorzystywane w kuchniach oraz łazienkach. Nierzadko znajdziemy je w naszych ogrodach. Są jednym z podstawowych elementów wyposażenia zakładów przemysłowych, czy serwisów i warsztatów samochodowych. Węże uniwersalne można kupić w sklepie TECHTOR (dopaliwa.pl), gdzie możemy indywidualnie dobrać długość węża, jego średnice oraz zakończenia w zależności od zapotrzebowania.