Inspiracje – co na balkon na podłogę?

 

Balkon jest miejscem szczególnym, które jest zazwyczaj oazą relaksu i wypoczynku. Właśnie dlatego powinien być gustownie i funkcjonalnie urządzony. Aranżacja balkonu obejmuje nie tylko obecność pięknych roślin w efektownych donicach i rattanowe, wygodne fotele ze stoliczkiem do kawy i ciasta. To przede wszystkim praktyczna i wytrzymała podłoga, która musi być wykonana z materiałów odpornych na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Co zatem na balkon? Oto kilka porad i inspiracji, które na pewno się przydadzą.

Podłoga na balkon – jak zaaranżować?

Producenci oferują niezliczone ilości materiałów na balkon, przez co trudno się zdecydować na jeden, konkretny produkt. Bardzo dobrym wyborem jest kamień naturalny, np. płytki gresowe. Jest to materiał wykończeniowy bardzo wytrzymały o wysokich właściwościach mrozoodpornych. Ponadto jest odporny na wilgoć, promieniowanie UV i uszkodzenia mechaniczne. Na podłogę balkonową można także wybrać granit i bazalt albo nowoczesny i trwały beton architektoniczny. Wszystkie te surowce idealnie się sprawdzą jako okładzina balkonu i posłużą swoim użytkownikom na długie lata.

Co jeszcze na balkon?

Podłoga na balkonie nie musi być tylko wykonana z gresu. Bardzo dobrym rozwiązaniem są deski drewniane, które powinny być zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Podłoga z drewna, która jest odpowiednio zaimpregnowana jest odporna na działanie wilgoci, grzybów i bakterii, co sprawia, że doskonale zniesie zmienne warunki pogodowe. Najlepszym wyborem jest drewno egzotyczne, takie jak bambus, tek czy ipe lub polskie odmiany: dąb i modrzew. Interesującym elementem aranżacyjnym balkonu może być sztuczna trawa w różnych odcieniach zieleni, dywan syntetyczny, odporny na wilgoć i promieniowanie słoneczne albo dywan z naturalnych materiałów, który w razie deszczu musi być chowany do wewnątrz. Jeżeli nie wiesz jaką podłogę wybrać na balkon, zatrudnij specjalistów.

Aranżacja balkonu na najwyższym poziomie

Skorzystanie z pomocy architektów jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ doświadczony projektant podpowie Ci jaki rodzaj podłogi sprawdzi się na Twoim balkonie. Specjalista zaoferuje najlepsze rozwiązanie dokładnie dopasowane do usytuowania balkonu i jego wielkości, a także do Twoich indywidualnych potrzeb i upodobań estetycznych. Bardzo dobrym wyborem jest Pogotowie Wnętrzarskie, ponieważ zatrudnia wysokiej klasy specjalistów, którzy zrealizowali już niejeden udany projekt. Z takiej pomocy zawsze warto skorzystać.