Jak usprawnić wylewanie posadzek betonowych?

Wylewanie posadzek betonowych to bardzo pracowity proces, który jest niezbędny do postawienia jakiegokolwiek budynku. Posadzki odgrywają kluczową rolę, dlatego muszą być wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną. Warto wiedzieć o tym, jak prawidłowo wykonać posadzki, ponieważ każdy błąd popełniony na tak wczesnym etapie, wychodzi na światło dzienne dopiero po latach, a wtedy jego naprawa kosztuje nie tylko sporo pieniędzy, ale także stresu i czasu. Źle wykonane posadzki to zwiększone ryzyko gromadzenia się w domu wilgoci, wytracania ciepła, a nawet powstania grzyba na ścianie.

Siedem prostych kroków do prawidłowo wykonanych posadzek betonowych

Pierwszym etapem jest izolacja posadzki betonowej, którą wykonujemy za pomocą folii budowlanej. Izolacja posadzki chroni przed przenikaniem wilgoci przez beton. Drugi krok to docieplanie posadzki betonowej za pomocą styropianu i pianki poliuretanowej, którą uzupełniamy łączenia. Ważne jest aby styropian był odpowiedniej twardości. Następnie wykonujemy zbrojenie posadzki betonowej. Aby posadzka była wytrzymała i trwała, potrzebujemy siatki zbrojeniowej lub mikrozbrojeń. Kolejnym krokiem jest przygotowanie mieszanki betonowej i jej rozprowadzenie na izolacji styropianowej. Pamiętajmy o tym, aby podczas przygotowywania mieszanki wykorzystać plastyfikatory – specjalistyczne środki chemiczne, których zadaniem jest znaczne poprawienie właściwości fizycznych betonu. Gdy posadzka jest już gotowa, należy wykonać poziomowanie posadzki betonowej, aby posadzki były proste i równe. Na zakończenie prac posadzkarskich potrzebne jest nam już tylko zacieranie posadzki betonowej.

Zacieraczka elektryczna oraz miksokret (mixokret) – czy warto skorzystać?

Aby przyspieszyć prace posadzkarskie i nie musieć wykonywać niektórych prac ręcznie, warto skorzystać z profesjonalnego sprzętu posadzkarskiego. Miksokret (mixokret) to profesjonalny agregat, który przygotowuje mieszankę oraz podaje ją we wskazane miejsce, dzięki czemu znacznie usprawnia wylewanie posadzek. Zacieraczka elektryczna również zastępuje ręczne zacieranie posadzek, dzięki czemu oszczędzamy czas i energię.

 

Artykuł powstał we współpracy z https://sklep.techbau.pl/