Listwy bella plast — sposób na boniowanie

Wykańczasz dom i chcesz, aby jego wygląd zewnętrzny cieszył oko. Zapewne zastanawiasz się również, aby wykonać na elewacji atrakcyjne bonie, ale nie wiesz jak się do tego zabrać. My Ci podpowiemy jak wykonać boniowanie elewacji.

Listwy bella plast – jak wykonać boniowanie

Mamy dwie podstawowe techniki boniowania oraz jedną pseudoboniowania, w której nie robi się rowków w elewacji, a maluje się je farbą.

Pierwszą technikę wykonujemy z pomocą specjalnych listew do boniowania (np. listwy bella plast), które są zatapiane w wyciętych uprzednio rowkach w styropianie. W ten sposób mamy zagwarantowane idealne wykonanie prostych krawędzi boni, a ponadto styropian w miejscach nacięć jest zabezpieczony przed działaniem czynników atmosferycznych. Listwy bella plast chronią również te nacięcia przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Druga technikę wykonujemy wyżłobiając rowki w elewacji przy użyciu wycinarki elektrycznej. Tak wycięte rowki zabezpiecza się narożnikami do styropianu, siatka i klejem, a następnie tynkuje. Ta technika jest nieco tańsza od pierwszej, ale należy pamiętać, że zrobienie rowków w elewacji to praca dla fachowca.

Trzecia metoda, jaką jest pseudoboniowanie, polega na tym, iż styropian, który zabezpieczony jest siatką zatopioną w kleju, gruntujemy, a następnie na elewacji wyznaczamy gdzie będzie przebiegała boń i naklejamy w tych miejscach taśmę. Tynkujemy elewację, zrywamy taśmę i czekamy, jak nasz tynk zwiąże, a następnie miejsca po taśmie malujemy dwukrotnie farbą w wybranym kolorze.

 

Zadzwoń:
+48 602 394 368

Zobacz stronę:
https://www.piankisklep.pl/pl/promotions
listwy bella plast

Dojazd: