Rośliny w domu- dlaczego warto je mieć?

Rośliny powinny być nieodłącznym elementem naszego domu lub mieszkania. Dzięki ich walorom estetycznym możemy odmienić wystrój pomieszczeń, lecz to nie jedyna ich zaleta. Mają one zbawienny wpływ na powietrze, którym oddychamy – oczyszczają oraz zwiększają jego wilgotność.

Główne zalety wynikające z posiadania roślin:

– produkują tlen, który jest nam niezbędny do życia

– zwiększają wilgotność powietrza, zwłaszcza w suchych pomieszczeniach

– posiadają zdolność pochłaniania substancji chemicznych z otoczenia

– działają relaksująco oraz poprawiają estetykę pomieszczenia

Jakie rośliny wybrać?

Wiele osób twierdzi, że nie posiada roślin doniczkowych ze względu na brak czasu na ich pielęgnacje. Nic bardziej mylnego. Istnieje wiele roślin, które nie wymagają od nas dużego nakładu czasu. Poniżej lista kilku roślin, które z powodzeniem możemy postawić w naszym mieszkaniu i nie martwić się o ich częstą pielęgnację.

1. Kaktusy – idealne rośliny dla osób zapominalskich lub tych, które nie mogą regularnie ich podlewać.

2. Aloes – nie wymaga systematycznego podlewania, w warunkach domowych może rosnąć przez wiele lat.

3. Zielistka – roślina, która potrafi przystosować się nawet do najcięższych warunków zarówno termalnych, jak i oświetleniowych, trzeba jednak pamiętać, że wymaga wzmożonego podlewania od lutego do września.

4. Żelazny liść (Aspidistra) – już sama nazwa wskazuje, że jest to roślina, która świetnie radzi sobie nawet w trudnych warunkach.

5. Dracena obrzeżona – roślina bardzo łatwa w uprawie. Co warto wiedzieć? Nie lubi ona intensywnego słońca, ale z powodzeniem możemy podlewać ją raz na tydzień.

 

Wszystkie rośliny znajdujące się w zestawieniu są bardzo łatwe w uprawie oraz nie wymagają od nas regularnej pielęgnacji. Musimy jednak pamiętać, że żadna z roślin nie jest niezniszczalna. W przypadku powyższych przy minimalnym nakładzie pracy, mogą odwdzięczyć się nam liśćmi lub nawet pięknymi kwiatami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pielęgnacji oraz hodowli roślin zapraszamy tu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 14 =