Pamięć mięśniowa – czym tak naprawdę jest?

Treningi na siłowni zdobywają coraz większą popularność, wynika to w największej mierze ze wzrostu świadomości na temat zdrowego stylu życia i żywienia. Może się jednak zdarzyć, że kontuzja, obowiązki czy sytuacja życiowa zmusi nas, do odłożenia treningów na jakiś czas, w wyniku czego mięśnie zaczynają słabnąć. Jeżeli przytrafiła Ci się taka sytuacja, z pewnością zauważyłeś, że już kilka tygodni po wznowieniu treningów, twoje ciało wraca do dawnej formy – zdecydowanie szybciej, niż można by się tego spodziewać. Odpowiedzialna jest za to m.in. pamięć mięśniowa – co to takiego?

 

Skąd bierze się pamięć mięśniowa?

 

Trzeba przyznać, że trudno o jednoznaczną definicję tego zagadnienia, w najprostszym tłumaczeniu można jednak powiedzieć, że pamięć mięśniowa, to zdolność organizmu do wykonywania konkretnej czynności, nabyta dzięki wielu jej powtórzeniom. A jak to się ma do treningów? Twoje mięśnie, nawet po dłuższej przerwie będą w stanie „przypomnieć sobie” zakres i trajektorie ruchu podczas konkretnego ćwiczenia, dzięki czemu od początku będą się lepiej i szybciej rozwijać – można więc powiedzieć, że osoby, które wcześniej regularnie trenowały, będą miały lepszy start, nawet po długiej kontuzji, niż te, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią. Dodatkowo, dzięki zdobytej wcześniej wiedzy, możesz pokusić się o większe ciężary już od początku, co równie ważne, masz też pewność, że ćwiczenia wykonujesz w sposób prawidłowy, co ma ogromy wpływ na efektywność treningu.

 

Trener personalny – idealne wsparcie

 

Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningiem, czy wracasz po dłuższej przerwie, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług trenera personalnego, który dopilnuje twoich wysiłków. Jeżeli jednak jesteś prawdziwym pasjonatem sportu, możesz zastanowić się nad połączeniem go karierą zawodową, właśnie jako trener – kurs trenera personalnego Kraków.

 

 

Zadzwoń:
+71 712 77 12

Odwiedź stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
Kurs trenera personalnego Karków

Dojazd:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 5 =