Jaki jest rzeczywisty koszt budowy hali stalowej?

Hale stalowe cechują się dużą wytrzymałością i porównywalnie niską ceną budowy. Jednak na końcową wartość wpływ ma wiele czynników tych zależnych i niezależnych od nas. Ile wynosi rzeczywisty koszt i co ma na niego wpływ?

Projekt budowy

Pierwszym etapem przygotowań jest stworzenie projektu, który opiera się na lokalizacji oraz przeznaczeniu budynku. W zależności od terenu wymagania dotyczą rodzaju fundamentów oraz ewentualnych dodatkowych wzmocnień. Czynniki środowiskowe takie jak silne wiatry, czy grząskość gruntu decydują o finalnym wyborze, co może znacznie zwiększyć koszt budowy hali stalowej.

Wielkość obiektu

Niezaprzeczalnie hala składa się z fundamentów, konstrukcji stalowej oraz materiałów kryjących. W zależności od rodzaju przeznaczenia wykorzystuje się inne materiały. Koszt będzie związany nie tylko z ich rodzajem, ale również wielkością hali. Im większy obiekt, tym więcej surowców potrzeba. Zwiększa to również przekroje stali użytej w konstrukcji.

Wykończenie obiektu

Hydraulika, elektryka, ogrzewanie i prace wykończeniowe, to niezbędne elementy, których wymaga hala stalowa. Koszt budowy musi zawierać wykończenie wewnątrz i na zewnątrz budynku. Żadna firma nie jest w stanie podać wyceny bez ustalenia indywidualnych potrzeb. Warto przedstawić swoje wymagania firmom, aby otrzymać od nich dokładną ofertę. Mogą one nieznacznie różnić się cenowo, dlatego postawmy w tym przypadku również na profesjonalizm firm zajmujących się produkcją, budową i wykończeniem hal stalowych pod klucz. Jedną z takich firm działających od lat na polskim rynku jest BIB System. Mamy wtedy szansę na koszt całościowy, który będzie tańszy od indywidualnie zlecanych prac.

Ile rzeczywiście kosztuje budowa hali?

Średni koszt budowy hali produkcyjnej ze stali, tak samo, jak w przypadku przeliczania ceny innych budynków, wynosi około 1500 zł bez Vatu za m2 z pełnym wykończeniem. To jednak jest tylko cena obiektywna. W zależności od materiałów, systemu oraz naszych indywidualnych wymagań może on wynosić od 500 do nawet kilku tysięcy złotych.

Sprawdź ofertę firmy BIB SYSTEMS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 4 =