Jaki basen ogrodowy wybrać?

Baseny ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli domów. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich konstrukcji. Którą z nich najlepiej wybrać?

 

Na sezon czy na stałe?

 

Przed wyborem basenu powinniśmy zastanowić się czy chcemy, by pojawiał się na naszym podwórku okazyjnie, czy też na dłużej, np. na cały wakacyjny sezon. Od tego zależy, czy wybierzemy lekki basen, który można łatwo i szybko złożyć i rozłożyć, czy też bardziej masywną i solidną konstrukcję, która będzie nam służyć przez kilka miesięcy w roku. Możemy też zdecydować, by basen był stałą ozdobą naszego ogrodu – część właścicieli decyduje się wówczas na poważną inwestycję budowlaną.

 

Niewielkie i tanie

 

Dużą popularnością cieszą się niedrogie baseny nadmuchiwane. Są lekkie, nie zajmują dużo miejsca po spakowaniu i nie wymagają specjalnych przygotowań do ich ustawienia. Możemy je rozłożyć praktycznie w każdym miejscu ogrodu. Wykonane z cienkiej gumy są łatwe w czyszczeniu. To również produkty, które nie sprawią żadnych trudności w ich ustawieniu i napełnieniu wodą. Są raczej niewielkich rozmiarów i produkowane głównie z myślą o dzieciach.

 

Wygodne, bo mobilne

 

Ciekawym rozwiązaniem są też baseny rozporowe. Zwieńczone nadmuchiwanym kołnierzem, utrzymują stabilność dzięki wypełniającej je wodzie. Ich względnie duże rozmiary oraz niewielka cena sprawiają, że zakup takiego basenu to pomysł warty rozważenia. Można je szybko złożyć i rozłożyć, nie wymagają też wyrównywania terenu, przez co możemy umieścić je w praktycznie każdym miejscu ogrodu. Takie baseny bez problemu mieszczą kilka osób, są też na tyle solidne, że – przy odpowiedniej eksploatacji – posłużą długie lata.

 

Solidne i wygodne

 

Największą popularnością cieszą się obecnie baseny stelażowe. Są wyposażone w stalową, nierdzewną ramę, nadającą konstrukcji dużą wytrzymałość i zapewniającą bezpieczeństwo. Wśród ich największych zalet są pokaźne rozmiary, które zapewniają niemal nieograniczone możliwości wodnej rozrywki. Występują w różnych kształtach i są spotykane nie tylko w przydomowych ogródkach – do tego rodzaju rozwiązań przekonali się też właściciele ośrodków wczasowych i organizatorzy imprez plenerowych. Przed postawieniem konstrukcji stelażowej należy odpowiednio wyrównać teren. Pamiętajmy też, że ich montaż i demontaż zajmuje więcej czasu, niż w przypadku innych składanych basenów. Bogatą ofertę basenów stelażowych znajdziemy tutaj: https://basenyogrodowe.pl/21-baseny-stelazowe.

A może basen tradycyjny?

 

Kolejną ciekawą opcją są klasyczne baseny budowane. Niegdyś spotykane wyłącznie w luksusowych rezydencjach, dziś coraz bardziej powszechne. Dobrze utrzymany murowany basen z pewnością będzie dekoracją naszego ogrodu. Podniesie też wartość nieruchomości. Jego budowa to już jednak znaczny wydatek i zadanie dla specjalistycznych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 − 3 =