Nierdzewne blachy perforowane

Efektowne i atrakcyjne nierdzewne blachy perforowane pojawiają się na wielu elewacjach zarówno powstających, jak i remontowanych budynków. Dzieje się tak, ponieważ nie tylko zapewniają estetyczny oraz nowoczesny wygląd, ale także stanowią ochronę budynku przed wszelkimi uszkodzeniami. W bardzo szybkim czasie stały się one wyznacznikiem współczesnego designu oraz elegancji. Poznajmy zatem zalety tego rodzaju rozwiązania i sprawdźmy, gdzie blacha perforowana może być zastosowana.

 

 

Charakterystyka i możliwe zastosowanie

 

Największą zaletą, jaką odznaczają się blachy perforowane, jest ogromna różnorodność wzorów, w jakiej są one dostępne. Mogą one także występować w wielu kształtach, co doskonale sprawdza się na budynkach o nietypowych bryłach. Stosowane są one nie tylko do tworzenia atrakcyjnych wizualnie elewacji, ale także do wykańczania wnętrz galerii handlowych, biurowców oraz innych obiektów. Kolejnym popularnym zastosowaniem tego materiału są podwieszane sufity czy też specjalne kasetony sufitowe.

 

Blacha perforowane wykorzystywana jest także do tworzenia niepowtarzalnych elewacji z wykonywanych na zamówienie elementów. Jedną z firm oferujących taką usługę jest Perfopol. U tego producenta można zamówić dowolne kształty, takie jak trapezy, prostokąty czy też owale. Elementy takie mogą zostać zastosowane do produkcji mebli, ciekawego wykończenia pomieszczeń czy też jako alternatywa dla płytek ściennych. Industrialne wnętrza są idealnym środowiskiem dla zastosowania elementów wykonanych z blachy perforowanej.

 

 

Uniwersalny materiał wykończeniowy

 

Jednak elewacje to nie jedyny sposób, w jaki można wykorzystać blachę perforowaną, materiał ten doceniany jest coraz bardziej przez dekoratorów wnętrz oraz architektów. Tworzą oni nowoczesne pomieszczenia zarówno w budownictwie mieszkaniowym, usługowo-handlowym, jak i w przestrzeniach biurowych, które zdobione lub wykończone są elementami z różnego rodzaju perforacjami. Możemy spotkać drzwi, schody czy też inne elementy wystroju, które w całości wykonane są z tego efektownego materiału. Jest on łatwy w montażu i nie wymaga skomplikowanej konserwacji.

 

Pomalowane proszkowo panele wykorzystywane są jako elementy zdobiące hole, sale konferencyjne czy też klatki schodowe. Ze względu na ich odporność oraz lekkość, w przemyśle stosuje się chodniki i balustrady wykonane z tego materiału. Praktycznie każdego dnia opracowywane są nowe zastosowania, czy to w architekturze, przemyśle czy też produkcji mebli oraz innych przedmiotów codziennego użytku. Zamów już dziś: http://www.perfopol.pl/pl/Blachy_perforowane__informacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five + seventeen =